50 lat historii – jubileuszowa edycja Rajdu Festiwalowego

W dniach 15-16 czerwca odbędzie się jubileuszowa, 50. edycja Rajdu Festiwalowego. Niezwykła impreza, która od 1970 roku łączy świat sportu motorowego z show-biznesem, dołączy do elitarnego grona zaledwie kilku rajdów w Polsce, które były rozgrywane 50 lub więcej razy. Tegoroczna odsłona jak zwykle będzie towarzyszyć Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu, więc na trasie należy spodziewać się ciekawych, znanych i lubianych postaci.

W tym roku Rajd Festiwalowy po raz pierwszy będzie zaliczany do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W harmonogramie znalazły się trzy odcinki specjalne – prolog w samym centrum Opola, który zostanie rozegrany w sobotę 15 czerwca, a także dwa, trzykrotnie pokonywane odcinki specjalne. Z nimi zawodnicy zmierzą się kolejnego dnia. Zwycięzców poznamy w niedzielę, kilka minut przed godziną 17:00, kiedy załogi pojawią się na mecie ulokowanej na Rynku w Opolu.

Warto przy tym dodać, że tegoroczne odcinki Festiwalowego nigdy nie były wykorzystywane w jakimkolwiek rajdzie, więc dla każdego z zawodników będą zupełną nowością. Choć impreza jest rozgrywana nieprzerwanie od 50 lat, to organizatorom udało się wyszukać nieodkryte jeszcze drogi w okolicach Opola, które dodadzą jeszcze więcej smaku zaciętej rywalizacji toczącej się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.

Oczywiście i w tym roku rajd będzie towarzyszył Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu, więc należy spodziewać się, że na trasie – czy to w roli kierowców, czy pilotów – zobaczymy znane postacie show-biznesu. W przeszłości w imprezie brali udział m.in. Michał Wiśniewski, DJ Adamus czy też Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka. Organizatorzy będą stopniowo odkrywać karty i budować napięcie powoli zdradzając obsadę tegorocznej edycji. Można być zatem pewnym, że także tym razem lista zgłoszeń będzie nadzwyczaj interesująca.

Tomasz Gołdys, dyrektor Rajdu Festiwalowego: – W tym roku oesy wiodą po drogach powiatu opolskiego, jak i w samym Opolu, zatem otoczenie będzie zróżnicowane i nie zabraknie na nich zdradliwych partii i małych wzniesień. Należy jednak pamiętać, że drogi Opolszczyzny należą do szybkich, więc na odcinkach będą partie pokonywane z gazem w podłodze. Ci kierowcy, którzy wolą kręte fragmenty będą mogli zaprezentować kibicom swoje umiejętności podczas prologu w centrum Opola. To będzie techniczna, ciekawa i widowiskowa próba. Jak zawsze rajd jest imprezą towarzyszącą Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki w Opolu, więc na pewno będziemy mieli ciekawych gości.

Harmonogram 50. Rajdu Festiwalowego – 2. rundy RSMŚl 2019

Sobota, 15 czerwca
18:30 – honorowy start (Opole, Rynek)
18:48 – OS1: Debiuty (1,38 km)

Niedziela, 16 czerwca
7:40 – Serwis A: 30 min. (Opole, Polaris Emea Support Center)
8:33 – OS2: Superjedynki (7,03 km)
9:21 – OS3: Premiery (7,50 km)
10:36 – Serwis B: 30 min. (Opole, Polaris Emea Support Center)
11:44 – OS4: Superjedynki (7,03 km)
12:32 – OS5: Premiery (7,50 km)
13:47 – Serwis C: 30 min. (Opole, Polaris Emea Support Center)
14:55 – OS6: Superjedynki (7,03 km)
15:43 – OS7: Premiery (7,50 km)
16:57 – ceremonia mety (Opole, Rynek)

Łączna długość odcinków specjalnych 44,97 km.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni