50. Rajd Festiwalowy: drogi zamknięte podczas rajdu

Już w najbliższy weekend odbędzie się 50. Rajd Festiwalowy. Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa, co oznacza, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg. Z tego powodu w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w imprezie Automobilklubu Opolskiego będą walczyć o jak najlepszy czas na siedmiu odcinkach specjalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 18:30, kiedy kierowcy i piloci pojawią się na ceremonii startu, a zaraz potem zostanie rozegrany prolog w centrum Opola, który wykorzysta fragment ulicy Armii Krajowej, a także Wiadukt im. Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę odbędą się dwie kolejne próby – Superjedynki o długości 7,03 kilometra, która wiedzie z Szydłowca Śląskiego, przez Molestowice, Gracze, aż do mety ulokowanej za wsią Góra. Trasa oesu Premiery liczy natomiast 7,5 kilometra i została wytyczona na drodze z Szydłowa do wsi Ochodze. Każdy z niedzielnych odcinków specjalnych Rajdu Festiwalowego zostanie pokonany trzykrotnie.

Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy – http://festiwalowy.rsmsl.pl/kibice/mapy/. Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Sobota 15 czerwca:

  • Odcinek Debiuty (1,38 km) – w godz. 17:00 – 20:30

Dodatkowo organizator prosi o zachowanie ostrożności nawet wtedy, gdy drogi będą otwarte, bo prace przygotowawcze/sprzątające będą trwać od 16:30 do 20:30.

Niedziela 16 czerwca:

  • Odcinek Superjedynki (7,03 km) – w godz. 6:30 – 18:30
  • Odcinek Premiery (7,50 km) – w godz. 6:30 – 18:30

Należy pamiętać, że w trakcie rywalizacji sportowej przejazd zamkniętymi drogami nie będzie możliwy, dlatego organizator zawodów – Automobilklub Opolski – gorąco prosi mieszkańców miejscowości, przez które przebiega trasa rajdu, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby unikać dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani też innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi także kibiców oraz osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

 


 

 

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni