Festiwalowy z historykami

W ramach drugiej rundy RSMŚl ponownie zostanie rozegrany również Historyczny Puchar Południa. Rajd Festiwalowy zastąpi w kalendarzu odwołany Rajd Ziemi Bocheńskiej, a na opolskich trasach powinniśmy zobaczyć historyczne samochody.

fot. Janusz Boruta

Cykl HPP ma za sobą już dwie rundy – 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, oraz 1. Rajd Ziemi Głubczyckiej. Teraz miłośnicy historycznej motoryzacji powalczą na trasach Festiwalowego, zaś w drugiej połowy sezonu rajdowa kawalkada odwiedzi Wisłę, Gorlice oraz Cieszyn. Gestorem cyklu jest Automobilklub Śląski. W HPP mogą startować kierowcy
z licencją RN lub R, w samochodach wyprodukowanymi do 1990 roku. Wszystkie rundy będą rozgrywane na bazie Regulaminu Ramowego Rajdów Okręgowych i Regulaminu Historycznego Pucharu Południa.

Jak zgłaszać się do rund HPP?

Zgłoszenia i wpisowe są zgodne z regulaminem uzupełniającym rajdu, w ramach którego rozgrywana jest runda HPP. Zawodnik zgłasza się w odpowiedniej klasie danego rajdu, jak również podaje kategorię w jakiej zgłasza się w HPP. Do rajdów zaliczanych do HPP dopuszczone będą samochody historyczne homologowane i niehomologowane. Kryterium klasyfikacji będzie data homologacji, data zastosowanych rozszerzeń homologacji lub data debiutu modelu na rynku sprzedaży (debiutu w rajdach w przypadku prototypów). Dostarczenie dokumentacji niezbędnej do przyporządkowania samochodu do odpowiedniej kategorii spoczywa na zawodniku.

Więcej informacji o nowym cyklu znajduje się na stronie AK Śląskiego: LINK / LINK. Regulamin HPP dostępny jest tu: LINK.

fot. Janusz Boruta

Walka o trzeźwość

Warto również dodać, że w ramach RSMŚl od Rajdu Festiwalowego prowadzony będzie także Puchar Fundacji Trzeźwość. Inicjatywa, wspólnie z zawodnikami startującymi w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, ma promować bezpieczeństwo na drogach publicznych i trzeźwości za kierownicą. Puchar jest przeznaczony dla załóg startujących w RSMŚl w samochodach napędzanych na jedną oś w klasach: RO 1, RO 2, RO 3 i RO OPEN 2WD. Każda z nich powalczy o puchary w klasyfikacji rocznej, a fundatorem nagród oraz inicjatorem akcji jest Fundacja Trzeźwość.

Zgłoszenia trwają

Pamiętajcie, że do Rajdu Festiwalowego możecie się zgłaszać do 8 czerwca, do godziny 23:59, aby wystartować w ramach Rajdowych Mistrzostw Śląska (Formularze zgłoszeniowe znajdziecie po tym LINKIEM). Natomiast zgłoszenia do rywalizacji w ramach Super KJS należy przesyłać do 7 czerwca, do 23:59 (Formularze SKJS znajdują się pod tym LINKIEM).

fot. Marcin Hennek

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni