Rokita dyktuje tempo na półmetku

Zawodnicy startujący w 50.Rajdzie Festiwalowym mają już za sobą cztery odcinki specjalne, więc rywalizacja przekroczyła półmetek. W klasyfikacji RSMŚl tempo dyktuje tegoroczny debiutant – Michał Rokita, który robi wszystko co może ze swoim Renault Clio i jest w stanie utrzymać za sobą bardziej doświadczoną konkurencję.

Bez niespodzianek przebiega rywalizacja w klasie Gość 4WD, w której na czele, z kompletem oesowych zwycięstw, są Wojtek Chuchała i Michał Wiśniewski w Fordzie Fiesta Proto. Z blisko półminutową stratą za nimi plasują się Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka, jadący Skodą Fabią S2000. Trzecie miejsce zajmują natomiast Grzegorz Olchawski i Szymon Marciniak w Audi Quattro A2.

W klasie Gość 2WD prowadzą Tomasz Sztwiertnia i Marcin Drewniak w Fordzie Fiesta R2, którzy mają 11,5 sekundy przewagi nad Marcinem Kozłowski i Jakubem Zalegą – załogi Sierry RS Cosworth. Najszybszym kierowcą korzystającym z samochodu z napędem na jedną oś jest jednak Michał Rokita, który ma na swoim koncie już trzy oesowe zwycięstwa. Kierowca debiutujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska ma 5,3 sekundy przewagi nad Maciejem Watrasem i Kamilem Kluczewskim. Czołową trójkę uzupełniają natomiast Maciej Matysiak i Andrzej Filipiak.

Ciekawostką jest fakt, że czołowa trójka korzysta z samochodów Renault Clio, które zdają się mieć wyraźną przewagę na szybkich trasach 50. Rajdu Festiwalowego. Najlepszym spośród załóg zasiadających w Hondach Civic są Łukasz Godula i Daniel Nowak, którzy zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu ze stratą 9,5 sekundy do lidera. Czołową piątkę zamykają zaś Maciej Sordyl i Krystian Korzeniowski – dodatkowe 2,4 sekundy za Godulą.

W Pucharze Peugeota i Citroena prowadza Maciej Hawro i Patryk Kielar, którzy wysunęli się na czoło po trzecim odcinku specjalnym. Załoga Peugeota 106 ma jednak tylko pół sekundy przewagi nad Sławomirem i Mieczysławem Kalczyńskimi.

Do mety pozostały jeszcze trzy odcinki specjalne – dwa przejazdy próby Premiery (7,5 km) oraz jedna oesu Superjedynki (7,03 km). Zwycięzców 50. Rajdu Festiwalowego poznamy o godzinie 16:57 podczas ceremonii mety na Rynku w Opolu.

 

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni