Pierwsze gwiazdy Festiwalowego

50. edycja Rajdu Festiwalowego zbliża się wielkimi krokami, więc już czas na pierwsze przecieki dotyczące listy zgłoszeń. W tym roku jednym samochodzie zasiądą rajdowy mistrz Polski i Europy oraz gwiazda polskiej sceny muzycznej.

fot. Michał Wiśniewski

Mowa tutaj o Wojciechu Chuchale i Michale Wiśniewskim, którzy utworzą załogę Forda Fiesty Proto. Chuchała ma na swoim koncie tytuł rajdowego mistrza Polski w sezonie 2014, a także triumf w kategorii ERC 2 w Rajdowych Mistrzostwach Europy, kiedy ścigał się za kierownicą Subaru Imprezy. Dla kierowcy z Bielska-Białej będzie to jednak debiut na trasach Rajdu Festiwalowego.

Sytuacja ma się zgoła inaczej w przypadku Michała Wiśniewskiego, który wygrywał już opolską imprezę. Piosenkarz przed dwoma laty pilotował Michała Gabrysia w Fordzie Fiesta R5 i to właśnie oni okazali się najszybsi w klasie gość. Co więcej Wiśniewski nie stroni od gościnnych startów w roli pilot i kilkukrotnie startował także w innych rajdach.

– Bardzo mi miło poinformować, że oprócz występu na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będę również walczył na odcinkach specjalnych jubileuszowego Rajdu Festiwalowego. Po wygranej wraz ze Zbigniewem Gabrysiem dwa lata temu, tym razem pojadę z mistrzem Polski oraz Europy Wojtkiem Chuchałą. Będzie zacnie! – zdradził Michał Wiśniewski.

fot. FIA ERC

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni