Dytko show na Festiwalowym

Paweł Dytko, pięciokrotny zwycięzca Rajdu Festiwalowego, weźmie udział w 50. edycji imprezy. Wicemistrz polski z sezonu 2002 otworzy trasę zasiadając za kierownicą samochodu z numerem „0”.

fot. Archiwum Pawła Dytki

Kierowca z Nysy jest rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w Rajdzie Festiwalowym – wygrywał dwukrotnie w klasyfikacji generalnej oraz trzykrotnie w klasie Gość. W sezonie 2019 ponownie zobaczymy Dytkę na trasie, jednak nie będzie on walczył o czas. Paweł naklei numer „0” na swojego Mitsubishi Lancera Evo X i wraz z Maciejem Gleixnerem dokona ostatniego sprawdzenia trasy przed zasadniczą częścią rywalizacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

– Kiedy zaczynałem swoją przygodę ze sportem motorowym, to Rajd Festiwalowy był bardzo popularną imprezą. To było na początku lat 90., więc niedługo po tym, gdy stanowił rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Chętnych było sporo, także wśród mocnych zawodników, więc zawsze było się z kim ścigać. Poza tym Festiwalowy, pomimo tego, że płaskie drogi Opolszczyzny nie są tak dobre do rajdów jak górzyste tereny, ma świetną atmosferę. Można powiedzieć, że w powietrzu unosi się klimat Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i zawsze miło się tu startuje. Dlatego też cieszę się z możliwości jazdy „zerówką” i liczę na dobry weekend – powiedział Paweł Dytko.

fot. Archiwum Pawła Dytki

Zgłoszenia trwają

Pamiętajcie, że do Rajdu Festiwalowego możecie się zgłaszać do 8 czerwca, do godziny 23:59, aby wystartować w ramach Rajdowych Mistrzostw Śląska (Formularze zgłoszeniowe znajdziecie po tym LINKIEM). Natomiast zgłoszenia do rywalizacji w ramach Super KJS należy przesyłać do 7 czerwca, do 23:59 (Formularze SKJS znajdują się pod tym LINKIEM).

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni