VIP bez taryfy ulgowej

Obecność gwiazd jest nieodłączną częścią Rajdu Festiwalowego. Jedni tylko się przyglądają, inni chcą natomiast na własnej skórze poczuć rajdowe emocje. Jedną z takich osób był Radek Bielecki z kabaretu Neonówka, który pilotował Radka Typę w sezonie 2016.

fot. Archiwum Radka Typy

Zdobywca pucharu Fiesty z sezonu 2012 mówi, że dobrze wspomina wspólny start z Bieleckim, pomimo tego, że kabareciarz nie miał zbyt dużego doświadczenia ze sztuką rajdowego pilotażu. – To był nasz drugi wspólny występ, bo Radek startował ze mną jeszcze w Rajdzie Barbórka 2014. Pomimo tego, że nie miał zbyt dużego doświadczenia na prawym fotelu, to dobrze się spisał. Ja nie traktowałem go jak gościa w rajdówce, a pełnoprawnego pilota, więc stawiałem pewne wymagania. On zaś bardzo poważnie podchodził do swojej nowej roli i spisał się bardzo dobrze. Było sporo emocji podczas tamtego startu – zdradził Typa.

Radek dodał również, że podobała mu się atmosfera Rajdu Festiwalowego i jak i jego trasa w sezonie 2016. – Bardzo dobrze wspominam tamten rajd. Atmosfera robi wrażenie, ponieważ z powodu Festiwalu kręci się tam wiele osób. Podczas wizyty w Opolu poznałem wielu artystów i sportowców. To było zupełnie inne doświadczenie niż na pozostałych rajdach – powiedział kierowca z Ornety.

Radek Typa i Radek Bielecki na trasie Rajdu Barbórka (fot. Archiwum Radka Typy)

Zgłoszenia trwają

Pamiętajcie, że do Rajdu Festiwalowego możecie się zgłaszać do 9 czerwca, do godziny 23:59. Formularze zgłoszeniowe do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znajdziecie po tym LINKIEM. Natomiast zgłoszenia do rywalizacji w ramach Super KJS znajdują się pod tym LINKIEM.

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni