Taktyczne podejście Goduli

Łukasz Godula, urzędujący mistrz Pucharu Peugeota i Citroena, uważa że tegoroczny Rajd Festiwalowy może być bardzo wymagający, dlatego też celem jest przede wszystkim pojawienie się na mecie.

fot. Janusz Boruta

Organizatorzy na potrzeby 50. Rajdu Festiwalowego przygotowali bardzo szybką trasę, która sprawdzi prędkość maksymalną samochodów i umiejętność koncentracji u kierowców. Godula uważa jednak, że taka charakterystyka odcinków w połączeniu z wysokimi temperaturami może być dość problematyczna, zwłaszcza dla rajdówek.

– Patrząc na udostępnione przez organizatora onboardy mam wrażenie, że skrzynia biegów, z prędkością maksymalną na poziomie 180 km/h, może być za krótka. Ponadto wygląda na to, że pogoda będzie typowo wakacyjna, więc samochody na pewno będą dostawać w kość. Trzeba będzie jechać rozważnie, aby auto nie tylko dojechało do mety, ale również nie zdarzyła się jakaś poważna i kosztowna awaria, która mogłaby wpłynąć na dalsze starty w RSMŚl. Dlatego też zamierzam podejść do rajdu taktycznie, a celem jest zdobycie punktów i dojechanie do mety – stwierdził Łukasz.

fot. Janusz Boruta

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni