Rokita zadowolony z szybkich tras

Michał Rokita, debiutujący w tym roku w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, ma nadzieję, że podczas 50. Rajdu Festiwalowego uda mu się powtórzyć sukces z pierwszej rundy sezonu. W Głubczycach kierowca Renault Clio zameldował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

fot. Janusz Boruta

Rokita przyznał przed startem w Opolu, że lubi szybkie odcinki specjalne, a podczas Rajdu Festiwalowego da z siebie wszystko i liczy, że ponownie uda mu się zaciekle powalczyć z bardziej doświadczoną konkurencją.

Celem na Rajd Festiwalowy jest utrzymanie tempa z pierwszej rundy i podjęcie walki z konkurencją na tyle na ile będzie to możliwe. Organizator przygotował szybkie odcinki, co mi bardzo pasuje, zwłaszcza że dzięki skrzyni przygotowanej przez firmę M-Drive, Clio całkiem nieźle spisuje się na prostych. Przy wysokich temperaturach trzeba będzie też dbać o opony, ale myślę, że dzięki gumom od Extreme nie powinno być z tym problemów. Na pewno dam z siebie wszystko, a na mecie okaże się co z tego wyszło – powiedział Michał.

fot. Janusz Boruta

Partnerzy

Organizatorzy
Patronaty
Partnerzy
Patroni medialni